google.com, pub-7396276466444978, DIRECT, f08c47fec0942fa0 3-1 επικράτησε ο ΠΑΣ της Παναχαϊκής - epiruschannel.gr

3-1 επικράτησε ο ΠΑΣ της Παναχαϊκής

Με 3-1 επικράτησε ο ΠΑΣ Γιάννινα της Παναχαϊκής στο απογευματινό φιλικό παιχνίδι στο γήπεδο της Ρητίνης.
Το πρώτο τέρμα για τον ΠΑΣ πέτυχε στο 8΄ ο Ντε Βινσέντι ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Τζάνη.
Η ισοφάριση (1-1) για την Παναχαϊκή ήρθε στο 17΄ ύστερα από εκτέλεση πέναλτι από τον Κυβελίδη.
Το δεύτερο γκολ για τον ΠΑΣ ήρθε λίγο πριν το ημίχρονο (περίπου στο 45'). Σκόρερ ο Ηλίας Κώτσιος.
Το 3-1 έγινε στο 80΄ από τον Κυριάκο.
ΠΑΣ Γιάννινα : Σικαλιάς, Πάντος, Κώτσιος, Μιχαήλ, Ντάσιος, Ανδράλας, Σενόνε, Ντε Βινσέντι, Σκούφαλης, Μπακαγιόκο.
Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Κουβεντάρης, Στάθης, Βάντερσον, Βαρτιώτης,  Κυριάκος, Κειτά, Νικολόπουλος, Ιωάννου, Μπουχάν, Κουτσοσπύρος, Σιαλμάς.
Παναχαϊκή: Χάχαλης, Ακπαρίδης, Κορδονούρης, Πάνου, Χρόνης, Καραγγιάνης, Τόμαζιτς, Γεννιτσαρίδης Ουρτάδο, Χρυσάφης, Κυβελίδης.
Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Δρακόπουλος, Αποστολίδης, Λουμπαρδέας, Ντίνας, Διαμιανίδης, Κουσκουνάς.