google.com, pub-7396276466444978, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Με ισοπαλία 2-2 έληξε το πρώτο φιλικό παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τη Βέροια. | epiruschannel.gr - epiruschannel.gr

Με ισοπαλία 2-2 έληξε το πρώτο φιλικό παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τη Βέροια. | epiruschannel.gr

Με ισοπαλία 2-2 έληξε το πρώτο φιλικό παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα, το απόγευμα του Σαββάτου, στο γήπεδο της Ρητίνης με αντίπαλο τη Βέροια.
Αν και ο "Αγιαξ της Ηπείρου" προηγούνταν με 2-0 εντούτοις στο τέλος η ομάδα της Ημαθίας ισοφάρισε σε 2-2.
Σαφή ήταν η υπεροχή του ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε στο 10΄ με πλασέ του Δημήτρη Σιαλμά, μετά από πάσα του Κυριάκου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με το παιχνίδι να περιορίζεται στο χώρο του κέντρου. Η ομάδα του Στεφάν Ντεμόλ, ωστόσο, κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 84΄ με εκτέλεση πέναλτι από τον Μπουχάν, ύστερα από ανατροπή του Σκούφαλη, κάνοντας το 2-0.
Δύο λεπτά αργότερα, στο 86΄ ο Καππίας, με απευθείας, εκτέλεσε φάουλ μειώνοντας τη διαφορά σε 2-1.
Η Βέροια κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 90΄ και πάλι με σκόρερ τον Καππία, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Στο φιλικό δεν αγωνίστηκε, για προληπτικούς λόγους, ο Γιώργος Ντάσιος, ο οποίος ταλαιπωρείται από μία σύσπαση στον τετρακέφαλο, ενώ ο Χρήστος Κουτσοσπύρος αποχώρησε προς το τέλος του παιχνιδιού, αφού δέχθηκε ένα χτύπημα στο πόδι.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Σικαλιάς, Πάντος, Κώτσιος, Στάθης, Μιχαήλ, Κεϊτά, Ανδράλας, Κυριάκος, Σιαλμάς, Μπακαγιόκο, Τζάνης.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κηπουρός, Νικολόπουλος, Βαρτζιώτης, Ντεβισέντι, Βάντερσον, Ιωάννου, Σκούφαλης, Μπουχάν, Φενόνε, Κουτσοσπύρος.
ΒΕΡΟΙΑ: Κοτταρίδης, Γεωργιάδης, Αουρέλιο, Μπάρμπας, Δημογιάννης, Τσιάτσιος, Μπλαζέφσκι, Βάλατζ, Λάναρης, Σάντσες.
Έπαιξαν και οι: Καλτσάς, Καππίας, Καλογέρης, Διαμαντόπουλος.
Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας).