google.com, pub-7396276466444978, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Εντυπωσίασε η Εθνική Κορασίδων, Ισραήλ-Ελλάδα 1-5 στην ομάδα και η πολύ καλή Γιαννιώτισσα Όλγα Λέντη - epiruschannel.gr

Εντυπωσίασε η Εθνική Κορασίδων, Ισραήλ-Ελλάδα 1-5 στην ομάδα και η πολύ καλή Γιαννιώτισσα Όλγα Λέντη

Νέα εντυπωσιακή εμφάνιση που συνοδεύτηκε μάλιστα με το ίδιο σκορ της πρεμιέρας (5-1) επιφύλαξε η Εθνική Κορασίδων στην αντίστοιχη του Ισραήλ στον δεύτερο αγώνα της στο αναπτυξιακό τουρνουά που διοργανώνεται στη Μολδαβία υπό την αιγίδα της UEFA.
Σε αντίθεση με τον αγώνα εναντίον της Γεωργίας, οι νεαρές διεθνείς μας είχαν ανώτερη εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα όταν και επικράτησαν πλήρως του Ισραήλ.
Το σκορ για την ελληνική ομάδα άνοιξε η Γάτσιου στο 23ο λεπτό. Το Ισραήλ ισοφάρισε στο 31' αλλά στο δεύτερο μέρος η Γιάννου στο 45ο λεπτό, η Σαρρή στο 52ο και στο 73ο, και η Ευσταθιάδου στο 61' διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.
ΕΛΛΑΔΑ: Γιαννακούλη (64' Μαργαρίτη), Στεφάτου (32' Γιάννου), Σαχινίδου, Τσακίρη, Εξουζίδου (55' Πυθαρούλη), Λέντη (32' Παπαιωάννου), Γάτσιου (64' Παπαστασινού), Χατζηνικολάου (55' Γεωργιάδου), Λάκο (41' Λιάκου), Σαρρή , Καπνίση (41' Ευσταθιάδου), Γιάννου ( 64' Μετοικίδου).
Αξίζει να τονιστεί ότι στην ομάδα συμμετέχει και η μαθήτρια γυμνασίου από τα Γιάννενα Όλγα Λέντη, η οποία διαγράφει μια πολύ καλή πορεία στο ποδόσφαιρο.